Gullón, oblíbené sušenky už od roku 1892

Začátky společnosti Galletas Gullón

Společnost Galletas Gullón založil Manuel Gullón v roce 1892. Tento energický, nápaditý muž s podnikatelským přístupem ve Španělsku spolupracoval s místními obchodníky na představení produktu, který v té době ve španělské společnosti neměl obdoby: sušenek, které se na začátku 19. století staly populárními i v Anglii.

Společnost Galletas Gullón si úspěšně udržela svou pozici a v průběhu let rostla, přičemž přežila velké krize, jako například španělskou občanskou válku, ve které se jí podařilo udržet si svou úroveň výroby a zaručit nepřetržité dodávky mouky, zejména díky své strategické poloze v oblasti s největší produkcí pšenice v zemi.

Od 50. let 20. století začala společnost Galletas Gullón diverzifikovat portfolio produktů, když na trh uvedla sušenky María a Tostada Dorada, které byly před pečením namočené do oleje, aby se dosáhlo jejich charakteristického vzhledu.

Po neustálých investicích a technologické obnově ve společnosti Galletas Gullón nastala změna obchodní politiky a v roce 1979 přinesla společnost na španělský trh první celozrnnou sušenku, v roce 1986 pak první sušenku vyrobenou z rostlinných olejů. To vedlo k vytvoření nového segmentu "zdravých" sušenek, ve kterém ve Španělsku Gullón stále vede.

V letech 1997 až 1999…

V letech 1997 až 1999 se stala společnost Galletas Gullón prvním španělským výrobcem sušenek, který od AENOR získal certifikáty kvality a environmentální certifikáty v souladu s normami ISO 9002 a 14001.

Začátkem roku 2000 byla v Portugalsku vytvořena první dceřiná společnost (Bolachas Gullón). Ve stejném roce byla na trh uvedena i první nízkokalorická sušenka.

V roce 2002…

V roce 2002 společnost uvedla na trh sušenky vhodné pro diabetiky, bez laktózy, fruktózy a sacharózy.

V roce 2003 byla otevřena továrna Gullón II v Aguilar de Campoo. Jedná se o největší a nejvíce automatizovanou továrnu v Evropě, pokrývá 100 000 m2 a má sklad o rozloze 18 000 m2 s kapacitou pro 27 000 palet.

V březnu 2012 společnost Galletas Gullón otevřela svou novou italskou pobočku „Biscotti Gullón“ a spustila svou třetí továrnu: VIDA, Vértice de Innovación y Desarrollo de Alimentos, SA, také v Aguilar de Campoo. Tato třetí továrna vyrábí produkty na bázi obilovin zejména pro zahraniční trhy.

V roce 2015…

V současnosti má společnost roční obrat více než 200 milionů eur a exportuje do více než 100 zemí na všech pěti kontinentech. Má výběr produktů, které sahají od tradičních snídaňových sušenek, jako jsou María a Tostada, až po celou řadu zdravých sušenek: celozrnné, s vysokým obsahem vlákniny, nízkokalorické, jakož i bio sušenky.

2021

Společnost Galletas Gullón, přední výrobce sušenek v Evropě, v roce 2021 představila plán odpovědného podnikání, na němž staví svou strategii udržitelnosti zaměřenou na vytváření dlouhodobé sdílené hodnoty prostřednictvím environmentálního rozvoje.
Tato strategie umožňuje sladit cíle Galletas Gullón s tvz. Agendou 2030 a přispět k naplnění 11 ze 17 cílů trvale udržitelného rozvoje stanovených světovou organizací UNESCO.